دلایل نصب باسکول جاده ای

باسکول جاده ای

برای بسیاری از کسب و کارها، باسکول جاده ای تنها یک وسیله‌ طویل است که وزن یک کامیون سنگین را اندازه گیری می‌کند. این تصور اشتباه نیست اما تمام ماجرا هم نیست. باسکول جاده ای علاوه بر توزین کامیون و تریلی، به شما کمک می‌کند تا اطلاعات مورد نیاز مالی و آماری را بدست آورید و از آنها در راستای برنامه ریزی طولانی مدت برای کسب‌ و‌ کار خود استفاده کنید.

امروزه کسب و کارهای مختلف با استفاده از تکنولوژی‌های روز در حال بهبود و توسعه فعالیت خود هستند. هدف مشترک آنها، افزایش کارایی و رسیدن به بهره ‌وری بیشتر از طریق فرآیندهای جدید است. نصب باسکول مدرن در هر واحد صنعتی، یکی از راه حل های بسیار مهم برای رسیدن به این هدف است و مزایای متعددی نیز به همراه دارد. در این مقاله 6 دلیل را برای توضیح اینکه کسب و کار شما به باسکول جاده ای نیاز دارد، شرح خواهیم داد.

صرفه جویی در هزینه ها با نصب باسکول جاده ای

اگر وسیله نقلیه ای که برای حمل بار از یک کارخانه یا به مقصد یک کارخانه در نظر گرفته‌اید به طور کامل بارگیری نشود، ممکن است هزینه زیادی برای کسب و کار شما داشته باشد. به بیان دیگر، وسایل نقلیه ای که ناقص بارگیری شده است، تعداد دفعات رفت و برگشت بیشتری را باید طی کند تا میزان بار تعیین شده را جابجا کند. این در حالی است که اگر از باسکول جاده ای مناسب مانند باسکول ۵۰ تنی و باسکول ۶۰ تنی استفاده کنید، بارگیری بهینه و صحیحی را خواهید داشت.

باسکول جاده ای

همین موضوع را می توان در مورد اضافه بار نیز در نظر گرفت. اگر یک وسیله نقلیه از حد مجاز وزن خود فراتر بارگیری کند، طول عمر آن کاهش می‌یابد و باعث فرسودگی زودرس قطعات این وسیله خواهد شد. علاوه بر این، پول بیشتری را نیز باید برای سوخت و تعمیر و نگهداری هزینه کنید. تمامی این موارد، هزینه هایی هستند که با نصب باسکول جاده ای و اطمینان از بارگیری صحیح همه وسایل نقلیه، می توانید از اتلاف آنها جلوگیری نمایید.

نصب باسکول از اتلاف زمان جلوگیری می‌کند

باسکول های مدرن قابلیت های توزین را افزایش داده‌اند، و برخی از آنها دارایی فناوری جدیدی هستند که توسط راننده کامیون کنترل می شوند. این فناوری ها به راننده اجازه می‌دهند تا فرآیند بارگیری را به درستی انجام داده و افزایش و کاهش باز نداشته باشد؛ در این حالت، زمان بارگیری و توزین به صورت همزمان از سرعت بالایی برخوردار خواهد بود.

علاوه بر این مورد، نصب موانع خودرو و ریل های راهنما که امری اختیاری است به کنترل جریان ترافیک و جلوگیری از سقوط سایر وسایل نقلیه از روی باسکول کمک می‌کند. همچنین این موانع منجر به شکل گیری یک سیستم منظم‌ تر می‌شود و روند توزین را سرعت می‌بخشند.

برای مطالعه کامل این مقاله به بخش مقالات سایت شرکت پند کاسپین مراجعه کنید.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *