4 عامل تاثیرگذار بر دقت باسکول

دقت باسکول

در بخش های مختلف صنعت از باسکول های صنعتی و انواع ترازو برای توزین استفاده می شود. دقت باسکول، یکی از عوامل تعیین کننده در توزین صحیح یک محموله است. در ایران پرکاربردترین نوع باسکول در کارگاهای صنعتی و واحدهای تولیدی، مدل های مختلف باسکول جاده ای شامل باسکول جاده ای تریلی کش و باسکول جاده ای کامیون کش است. این باسکول ها به دلیل نوع خاص طراحی، نیازمند توجه و مراقبت ویژه ای هستند تا دقت باسکول حفظ شده و عملکرد صحیح آن دچار اختلال نشود.

شرایط محیطی و آب‌و‌هوایی و نقش آن در دقت باسکول

تمامی ابزارها و ماشین آلات صنعتی در دماهای مختلف، عملکرد متفاوتی دارند و همین امر باعث می‌شود که یک باسکول در شرایط دمایی نامناسب به خوبی عمل توزین را انجام ندهد و عدد نشان داده شده دقیق و درست نباشد یا به عبارتی، دقت باسکول تا جد چشم گیری کاهش یابد. از این رو ضروری است که مالکان کسب ‌و‌ کارها متناسب با آب و هوای منطقه نصب باسکول و پس از مشورت با متخصصان این حوزه، باسکول جاده ای مناسبی خریداری کنند. هوای بسیار سرد و بسیار گرم ممکن است عملکرد لودسل‌ها را تحت تاثیر قرار دهد و بهتر است برای پیشگیری از بروز مشکل، تمهیدات سرمایشی و گرمایشی در نظر گرفته شود تا در صورت لزوم دمای باسکول جاده ای  هم دما با محیط حفظ شود و دقت باسکول دچار مشکل نشود.

تعادل باسکول

یکی از موارد دیگری که در تعادل باسکول نقش مهمی دارد، حفظ تعادل باسکول است. متعادل بودن باسکول باعث می شود تا تمامی اجزای باسکول بایستی در یک هماهنگی با یکدیگر کار کنند. فونداسیون، صفحه و لودسل بایستی کاملا تراز بوده و در وضعیت صحیحی در کنار یکدیگر قرار بگیرند. اگر تراز بودن باسکول رعایت شود، دقت باسکول افزایش می یابد و نمایشگر، عدد دقیق‌تری را نمایش خواهد داد.

دقت باسکول

تمیزی باسکول

پس از اینکه از نصب درست و اصولی باسکول اطمینان حاصل کردید، لازم است تا برای افزایش دقت باسکول و حفظ عملکرد صحیح آن، باسکول را به صورت دوره ای تمیز کنید. هیچ گونه زباله و سنگ‌ریزه‌ ای نبایستی حرکت آزاد صفحه را مختل کند؛ همچنین اطراف لودسل‌ها بایستی به صورت مرتب بازبینی و در صورت لزوم، تمیز شود تا کارایی آنها کاهش نیابد و به درستی عمل توزین را انجام دهند.

غفلت اپراتور

همیشه مراقب غفلت اپراتور در امر توزین باشید زیرا توزین یک عملیات فوق‌العاده حساسی است که علاوه بر تجهیزات دقیق و استاندارد، نیازمند یک اپراتور حرفه‌ای است. اپراتور باسکول بایستی تمامی بخش های باسکول جاده ای را بشناسد و با نحوه کار هر یک از این بخش ها به خوبی آشنا باشد. آموزش صحیح اپراتور، نقش مهمی در افزایش دقت باسکول و حفظ عملکرد صحیح این محصول دارد. ما در دیجی باسکول، تمامی نکات مهم برای مدیریت صحیح توزین را به اپراتور باسکول جاده ای آموزش خواهیم داد تا بهترین عملکرد را از باسکول خریداری شده خود دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *