مراقبت و نگهداری از باسکول ۶۰ تنی

باسکول ۶۰ تنی

باسکول های جاده ای، یکی از محصولات تقریبا گران صنعتی هستند که نیازمند مراقبت خاصی هستند. بعد از خرید مدل های مختلف این باسکول ها مانند باسکول ۶۰ تنی، لازم است تا به منظور بهبود کارایی این محصول، تمامی اجزا آن را به صورت دوره ای بررسی نمایید و از کارکرد دقیق هر یک از آنها اطمینان حاصل کنید.  نکات ذکر شده در این مقاله، کمک شایانی برای افزایش طول عمر باسکول خریداری شده خواهد کرد.

از هرگونه ضربه ناگهانی به باسکول ۶۰ تنی جلوگیری کنید

یکی از مواردی که بر عملکرد باسکول های جاده ای به ویژه باسکول تریلی کش تاثیر منفی می‌گذارد، وارد آمدن ضربات ناگهانی به هر یک از بخش های مختلف است. شما باید از لودسل ها و جانکشن باکس در مقابل ضربات ناگهانی محافظت کنید و تا حد امکان از جابجا شده موقعیت لودسل‌ ها در اثر ضربه، خوددرای نمایید. همچنین کابل‌ کشی را نیز به گونه ای انجام دهید تا کابل ها از تمامی ضربات احتمالی در امان باشند.

باسکول ۶۰ تنی

 یکی از عواملی که امکان دارد تنظیمات لودسل و جانکشن باکس را در باسکول ۶۰ تنی بهم بریزد، وارد شدن تریلی با سرعت بالا بر روی صفحه باسکول است. همین مشکل در اثر ترمز ناگهانی تریلی نیز ایجاد می شود و بهتر است به این دو مورد نیز توجه ویژه ای داشته باشید.

باسکول تریلی کش را به صورت دوره ای تمیز کنید

فراموش نکنید تمیز نگه داشتن هر نوع از تجهیزات مکانیکی و الکتریکی رمز افزایش طول عمر آن است. شاید برای شما تمیز کردن باسکول های جاده ای امری عادی یا حتی پیش پا افتاده باشد و چندان به تمیز کردن آن توجهی نداشته باشید؛ اما فراموش نکنید که تمیز کردن باسکول ۶۰ تنی یا باسکول تریلی کش تاثیر مستقیمی بر دقت باسکول دارد.

 تمامی فضاهای بین صفحه باسکول و دیواره‌های دور آن بایستی همیشه تمیز نگه داشته شود. علاوه بر این، از تمیز بودن رمپ باسکول نیز غافل نشوید و به طور مرتب آن را تمیز نگه دارید. همچنین از ریختن محموله وسایل نقلیه در اطراف باسکول جدا خودداری کنید و هر روز اطراف آن را بازبینی کنید و اگر ماده اضافه ای در اطراف بدنه باسکول وجود دارد آن را جمع آوری نمایید.

باسکول ۶۰ تنی

از علائم هشدار دهنده در اطراف باسکول ۶۰ تنی استفاده کنید

برای محافظت از خرابی باسکول، حتما در ورودی و خروجی آن سرعت‌گیر هایی به فاصله ۱ متر نصب کنید. نصب سرعت‌گیر ها از ورود سریع وسایل نقلیه بر روی صفحه باسکول جاده ای جلوگیری کرده و احتمال ضربه زدن به باسکول را کاهش می‌دهد.

علاوه بر سرعت گیر، از گارد محافظ در اطراف باسکول تریلی کش نیز استفاده کنید. محافظ ها حرکت رانندگان بر باسکول را محدود کرده و ایجاد حرکات ناگهانی را تا حد زیادی کاهش می‌یابد و لودسل‌ ها همیشه در موقعیت دقیق خود ثابت هستند و عملکرد دقیقی خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *